Letectví

 • aero

  Jediná replika Baťova letounu Zlín - XII létá z Kroměříže

  Třiašedesátiletý Miroslav Rakušan z Kroměříže se pyšní unikátem. Spolu se svým synem totiž podle původních plánů sestrojili repliku legendárního letounu Baťova koncernu z 30. let minulého století známého pod značkou Zlín - XII.

  [rubrika Letectví]
 • airbus

  Airbus A380 slaví páté narozeniny

  Dokáže přepravit najednou až 853 pasažérů, ale pro svou velikost může přistávat jen na některých letištích. Velkokapacitní dopravní letoun Airbus A380, který k prvnímu zkušebnímu letu odstartoval 27. dubna 2005 z francouzského Toulouse, je největším dopravním letadlem pro přepravu cestujících na světě.

  [rubrika Letectví]
 • ultra4.jpg

  Vždyť létat je tak snadné…

  Létání… Krásný sen, o jehož splnění usilovalo několik generací na všech kontinentech, od primitivních kmenů až po vyspělé civilizace. Géniové jako Leonardo da Vinci byli jen malý kousek od toho, aby se jim odvěkou touhu člověka podařilo uskutečnit. Vznést se vysoko nad oblaka ale láká lidi i dnes, v době satelitních družic, raketoplánů a meziplanetárních cest…

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-grade-g01.jpg

  Grade znovu létá

  Když se v březnu roku 1911 poprvé vznesla do vzduchu česká operní pěvkyně Božena Láglerová, byl to nejen úspěch pro ní samotnou, i pro ženskou emancipaci, ale i pro české létání vůbec. Stala se totiž první českou a rakousko-uherskou pilotkou vůbec.

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-andula-andula03.jpg

  Jak jsem potkal Anduly

  Je nádherné páteční odpoledne, modrá obloha, sem tam bílý mráček a příjemné teploučko se mi cpe otevřeným oknem do auta. Je nádherné páteční odpoledne a já si vychutnávám jízdu starými okreskami, kterými opovrhují i řidiči náklaďáků. Prostě pohoda.

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-4leteckyden-02.jpg

  IV. dobový letecký den v Mladé Boleslavi

  Důvodů k létání je mnoho. Někdo létá pro radost, někdo kvůli práci a pro někoho je to i životní styl. Důvod proč létají lidé na letadlech starých padesát a více let, zůstávají vlastně trochu mimo chápání.

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-krestdedecku-04.jpg

  Křest létajích dědečků

  Křtít se dá asi všechno. Počínaje lidskými potomky různého věku i pohlaví, přes křižníky a letadlové lodě až po například hudební cédéčka.

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-ovelkemcloveku-003.jpg

  O velkém člověku a jeho stroji, na které se zapomíná

  Během mnoholeté vlastní zkušeností jsem došel k názoru, že dobré nápady vznikají jenom v hospodě!

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-ranna-005.jpg

  Raná - studentský Akaflieg Praha aneb 70 let létání

  Za všechno může praotec Čech Asi jednou z osudových chyb praotce Čecha bylo, že se nezastavil na břehu moře. Vybral si budoucí střed Evropy. Všechno mohlo být úplně jinak.

  [rubrika Letectví]
 • zajmy-letectvi-nostalgictimuzi-001.jpg

  Nostalgičtí muži na báječných strojích

  Od 31. července do 5. srpna 2001 se na letišti Aeroklubu Zbraslavice u Kutné Hory konal 29. ročník mezinárodního setkání majitelů a pilotů větroňů - 29th Vintage Glider Club International Rally 2001.

  [rubrika Letectví]
Stránka 1 z 2
1 2 další »