Supersport od McLaren si brousí zuby na Veyron

tento sporťák vychází přímo z McLarenu F1 a netají se ambicemi zadupat doposud bezkonkurenční Bugatti Veyron do země! A to "jen" s 800 koni a za slabých 15 miliónů

McLaren zahájil produktovou ofenzivu a chce každý rok představit minimálně jeden nový model. K již představenému vozu MP4-12C, který soupeří například s Ferrari 458 Italia, přibude brzy roadster a už jsme viděli i závodní verzi GT3. Nyní ale McLaren pracuje i na duchovním nástupci ikonického McLarenu F1, který se má stát nejrychlejším autem planety (nebo aspoň nejdynamičtějším).

Ano, Bugatti Veyron bude mít dalšího soupeře a tentokrát zřejmě toho nejvážnějšího. McLaren totiž chce nabídnout stejnou dávku kultivovanosti a každodenní použitelnosti, kterou se honosí šestnáctiválcový výrobek Bugatti. Přesto by se měla maximální rychlost McLarenu přiblížit 400 km/h.


Nový supersport se objeví v roce 2014 a s cenovkou se prý vejde do 15 milionů korun. To je přibližně polovina toho, kolik stojí Veyron. Přesto by měl autu stačit jen relativně skromný přeplňovaný osmiválec o objemu pěti litrů a výkonu kolem 800 koní. Převodovka pak bude sedmistupňová dvouspojková a bude to evoluce současné skříně v MP4-12C.

Podle McLarenu je cílem dosáhnout rychlosti 200 mil za hodinu (322 km/h) za 20 sekund, tedy dříve než Veyron, který na to potřebuje "dlouhých" 22 sekund. Maximální rychlost sice možná nepřekročí 400 km/h, ale díky nízké hmotnosti a aktivní aerodynamice by měl být McLaren mnohem agilnější a ve výsledku dynamicky schopnější než dvoutunový Veyron.