RATING LATAKIA

Tentokrát jsme si dovolili Vám přiblížit jeden ze silných tabáků,které rozhodně nelze doporučit začátečníkům. Je to zboží spíše pro kuřáky s delší zkušeností s kouřením,velkými zastánci této kategorie je například i pan Dušan Klein.

Dunhill My Mixture 965 t01.jpg
10 bodů

Přímo královská směs tabáku, pečlivě vybraná a určená pro milovníky latakiových směsí. Je středního řezu a optimální vlhko-sti. Velmi dobře hoří. Kouření je příjemné a díky syrské Latakii stejně chutné až do samého konce. Chuťové vlastnosti pod-trhne též doušek dobré whisky. Je to typický představitel klasických anglických směsí.

Kong Frederik t02.jpg
10 bodů

Velmi jemná a příjemná šměs vyzrálého viržinského tabáku a syrské Latakie střed-ního řezu. Po otevření obalu nás nadchne jemné aroma kvalitní čokolády. Tabák je určený pro labužníky této kategorie směsí, velmi dobře hoří a své chuťové vlastnosti si ponechává až do závěru kouření.

Dunhill Night Cap t03.jpg
10 bodů

Velmi silný tabák určený zejména pro zkušené a dlouholeté kuřáky latakiových směsí. Velký podíl syrské Latakie a orientální tabák z Turecka mu propůjčují výrazné aroma a specifickou chuť. Rovněž tento tabák dobře hoří díky svému střednímu řezu a optimální vlhkosti. Doporučení kouřit jej večeř před spaním má své opodstatnění. Rozhodně se nehodí pro začínající kuřáky.

Dunhill London Mixture t04.jpg
9,5 bodů

Opět výrazná a silná směs tabáku na rozdíl od předchozího obohacená o viržin-ský tabák. Také tento tabák je určen pro zkušené milovníky latakiových směsí. Díky větší vlhkosti poněkud hůře prohořívá. Hodí se dobře pro celodenní kouření a patří také jako všechny předchozí k typickým představitelům celého hodno-ceného souboru.

Dunhill Standard Mixture t05.jpg
9,5 bodů

Další z velmi silných a vydatných směsí. Tento tabák s výrazným podílem kyperské Latakie bude jistě chutnat ostříleným kuřákům Latakie. Uvedenou Latakii z Kypru doplňuje viržinský tabák z Georgie. Dobře hoří a po celou dobu kouření si uchovává své specifické aroma.

Caledonian Grand Reserve t06.jpg
9,5 bodů

Tabák lehčího rázu pro celodenní kouření. Velmi dokonale vyrovnaná směs Virginie, Orientu a Latakie. Velmi dobře se kouří a až do samého závěru si udržuje své chuťové i aromatické vlastnosti. Při kou-ření již nepřevažuje chuť Latakie, a tak jej můžeme bez obav zařadit mezi tabáky vhodné též pro začínající kuřáky, které v žádném případě nezklame.

Squadron leader Tobacco t07.jpg
9 bodů

Zajímavá novinka z ucelené řady tabáků, kterou můžeme na trhu očekávat. Po otevření obdélníkové krabičky se objeví tabák Středního řezu a příjemného aro-matu. Latakie zde není tak výrazná a ani při hoření nikterak nepřevažuje. Dobře hoří a během kouření nemění svojí chuť ani neštípe na jazyku. Místnost naplňuje příjemnou a nevtíravou vůní Latakie. Tabák vhodný pro začínající kuřáky i dlouholeté milovníky Latakie.

Savinelli English Mixture t08.jpg
9 bodů

Tabák středního řezu s výraznou a příjemnou vůní Latakie. Velmi dobře hoří a při kouření zanechácá výraznější, ale příjemné aroma po Latakii v místností. Chuť však není jíž tak výrazná, avšak dobře se dokuřuje. Na jazyku neštípe a díky sému lehčímu charakteru je vhodný i pro kuřáky zvyklé na sladké tabáky. Pro ně je vítanou a příjemnou změnou.

Peterson Old Dublin t09.jpg
9 bodů

Výborná směs Cavendishe, Virginie, Orientu a kyperské Latakie. Tabák spíše jemnějšího řezu, střední až lehčí síly. Velmi dobře hoří a dobře se kouří. Aroma Latakie zde při kouření převládá poněkud více než u předchozí hodnocené směsi, Jeho chuťové vlastnosti jistě ocení jak začínající kuřáci, ták zkušení vyznavači tabákového dýmu.

Mac Baren The Solent Mixture t10.jpg
8,5 bodů

Již tradiční významný producent kvalitních tabáků dává záruku, že i tento tabák s Latakií bude pochoutkou pro kuřáky dýmky. Po otevření obalu nás ovane příjemné aroma Latakie, jemná vůně ovoce a typická vůně tabáků Mac Baren. Tento tabák střední síly s příjemnou chutí po celou dobu kouření je vhodný pro celo-denní kouření. V místnosti zanechává příjemnou a nevtíravou vůni.

The Banker´s t11.jpg
8 bodů

Tabák jemnějšího řezu, střední síly s převažující vůní Latakie. Výraznější chuť mu dodává podíl kubánského tabáku. Dobře se kouří dobře prohořívá, avšak při kouření se chuť Latakie poněkud vytrácí. Tabák je vhodný jak pro kuřáky zvyklé na orientální tabáky, tak pro kuřáky začí-nající.

The Squire´s t12.jpg
8 bodů

Tabák jemnější a méně výrazný než předchozí směs. Nižší obsah Latakie dává kouři méně výrazné aroma. Tabák vhodný pro celodenní kouření a široké celodenní kouření a široké spektrum kuřáků. Na své si přijdou především začínající kuřáci.

Comoy´s English Mixture t13.jpg
7 bodů

Tabák s výraznějším aroma Latakie, střední řez a optimální vlhkost zaručují dobré hoření. Patří mezi tabáky s typickou „anglickou” chutí. Během kouření se však chuť vytrácí. Přesto na jazyku neštípe a lze jej i dobře dokouřit. Rovněž tato směs si najde své příznivce.

Presbyterian Mixture t14.jpg
7 bodů

Světlejší tabák jemnějšího řezu s jemným ovocným aroma a lehkou vůní Latakie. Při kouření chuť Latakie poněkud ustupuje, což však není na závadu. Tabák dobře hoří a dobře se dokuřuje až dokonce, na jazyku neštípe. “Anglická” vůně a jemná chuť si najdou jistě řadu příznivců a kouřit jej mohou i kuřáci „kentuckého ptáčka".

Brněnský drak t15.jpg
6 bodů

Tabák jemnějšího řezu i jemnější vůně. Při kouření se aroma Latakie téměř vytrácí. Velmi dobře hoří a dobře se dokuřuje až do konce. Je střední síly, ale dobře jej snáší i kuřáci lehkých aromatických smě-sí. Patří k tabákům pro celodenní použití a díky méně výraznému aroma neobtěžuje ani v místnostech.

Pražský hradní tabák t16.jpg
6 bodů

Je obdobou předchozího hodnoceného tabáku. Má však výraznější aroma i sílu. Poslední dva uvedené tabaky si jistě naleznou řádu přížnivců. Lze jen snad vytknout nedokonale uzavíratelné kra-bičky, takže tabák může po jejich otevření rychleji vysychat.