Tabák Vanilka

V tomto prvním čísle jsme se Vám pokusili přiblížit hodnocení tabáků s chutí vanilky. Každý s tabáků má svoji specifickou chuť a jako u vína platí , že u každého člověka může být jiná.

Original Danish Black Vanila Mixture 002.jpg
8,5 bodu

V hodnocené skupině vyhodnocen jako nejlepší tabák s aroma vanilky, již při otevření zaujme vyrazná, ale  nevtíravá vůně, která nemizí ani po zapálení dýmky, tabák velmi dobře a pravidelně hoří, aroma se naplní a je velmi vyvážené až do konce kouření. Tanto tabák naplňuje představu o téměř ideálním, lehkém a i pro ostatní společnost u stolu velmi přijatelném aroma. Milovníci aromatizovaných tabákových směsí dánské provenience budou překvapeni původem tohot tabáku z berlínské planty.

Vanilla Maple Premium Blend

001.jpg

8 bodů

Směs kuchyně dánské firmy Paul Olsen se vyznačuje výrazným aroma po otevření typické plechové krabičky, avšak po zapálení dýmky tento dojem rychle ustoupí do pozadí a je méně zřetelný. Tabák hoří stejnoměrně a pravidelně, určitě bude favoritem té skupiny dýmkařů, která preferuje lehčí, ale méně aromatizované směsi. Požitek z kouření směsi je velmi vyvážený po celou dobu hoření, není však doprovázen tak výrazným aroma pro kuřákovo okolí, je však velmi pozitivní

Mac Baren Vanilla Cream - flake

007.jpg

7 bodů

Jediný představitel "plátkového" řezu tabáku s příchutí vanilky. Lze jej nevtíravostí aroma přirovnat k druhému v pořadí (Vanila Maple Premium Blend), aroma směsi se projeví teprve při rozemnutí flaku a jeho přípravě k nacpání dýmky. V průběhu kouření je přítomno kdesi u kořene jazyku. Celkový dojem z tohoto tabáku je velmi dobrý, bude oblíben u kuřáků, kteří preferují silnější a středně aromatizované směsi.

Holger Danske Magno and Vanilla

008.jpg

7 bodů

Další zajímavá směs s aroma vanilky a exotického ovoce. Vůni vanilky rozšiřuje a umocňuje lehká příchuť manga. Tím  řadí tento tabák do skupiny silně aromatizovaných tabáků a budete s dýmkou vítáni v každé společnosti. Toto aroma je stejně intenzivní jak při otevření obalu, tak i při kouření až do konce. Tabák tak naplňuje představy té skupiny kuřáků, která preferuje výrazné a "společensky únosné" aroma.

Alsbo Vanilla Pipe Tobacco

006.jpg

7 bodů

Střední intenzita aroma této směsi je stejná od otevření obalu až po závěr kouření, další dánský tabák, se kterým neuděláte chybu ani ve velké společnosti.  I tento tabák přinese příjemný prožitek, nicméně znalci poznají rozdíl oproti ostatním tabákům této skupiny. Na rozdíl od následujícího tabáku jej můžeme doporučit.

Danske Club Vanilla

005.jpg

6,5 bodu

Že má aromatizace tabáků své kořeny v Dánsku opšt potvrzuje tato tabáková směs.Opět příjemná chuť a vůně během celého kouření, i když celkový prožitek je méně výrazný. Standardně dobrý kvalitní tabák. Pravidelně hoří, příjemná chuť a vůně doprovází až do konce, nicméně zkušení kuřáci poznají rozdíl oproti výše hodnoceným směsím.

Mac Baren Vanilla Cream - Loose Cut

004.jpg

6,5 bodu

Po otevření obalu vás ovane nezaměnitelné aroma vanilky, velmi podobné flaku stejné značky, vyvážené, pro kuřáka i jeho okolí příjemné. Prožitky jsou také podobné. V závěru intenzita prožitku poklesne a můžete cítit nepatrnou štiplavost. Přes tyto zkušennosti je směs typickým zástupcem hodnocené skupiny tabáků.

Lotzbeck Vanille Mild

003.jpg

4 body

Závěr celé skupiny hodnocených tabáků tvoří směs, označená jako Vanille Mild. Při otevření obalu naleznete Virginii, jejíž vanilkové aroma je téměř neznatelné, po zapálení je rovněž aroma neznatelné tabák hoří velmi rychle a po rozhoření je štiplavý. Velmi nevýrazný zástupce této skupiny, možná vhodný jako základ pro přípravu vlastních směsí. Znalce tato směs zřejmě příliš neosloví.