Tabáky

 • intertabak

  Skončil veletrh Intertabac 2010

  32.ročník největšího světového odborného veletrhu tabáku a kuřáckých potřeb Inter-tabac 2010, který se odehrál ve dnech 17.-19.9. 2010 na dortmundském výstavišti, skončil novým rekordem v počtu vystavovatelů a návštěvníků.

  [rubrika Tabáky]
 • dunhill

  Dunhill - historie jedné značky

  Když se vysloví značka Dunhill, tak se mnohým vybaví synonyma jako exkluzivní, prestižní, kvalitní. A může to být dýmka, doutník, zapalovač nebo pánské oblečení. Příběh značky Dunhill je příběhem prestiže a kvality. Pokud máte rádi kvalitní a dokonalé věci, pak vás dýmka či doutník značky Dunhill určitě potěší

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-tabak-tabak-rezy-00.jpg

  Dýmkový tabák – typy řezů

  U dýmkového tabáku rozlišujeme tři základní typy řezů. Kyprý řez neboli „loose cut“, je tabák zpracovaný lisováním, tzv. flake a mixture. Mnoho dýmkových směsí může být kombinací různých řezů a chutí.

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-tabakovaburza-02.jpg

  Tabáková burza

  ...jak se nakupoval tabák na tabákových burzách na přelomu předminulého a minulého století...

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-cstatabaku-03.jpg

  Tabák a jaká je jeho cesta z pole až do vaší dýmky…

  Nicotiana je botanický název zahrnující v sobě (čeledi lilkovitých) více než čtyřicet rostlinných druhů: např. rajče, španělský pepř, rulík zlomocný, blín a další.

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-raiting-latakia-t00.jpg

  RATING LATAKIA

  Tentokrát jsme si dovolili Vám přiblížit jeden ze silných tabáků,které rozhodně nelze doporučit začátečníkům. Je to zboží spíše pro kuřáky s delší zkušeností s kouřením,velkými zastánci této kategorie je například i pan Dušan Klein.

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-tabak-00.jpg

  Kšeft moudrých duchů

  Kryštofu Kolumbovi je sice tradičně přičítáno kromě objevení Ameriky i objevení tabáku, berme však alespoň to druhé z jeho „prvenství" s rezervou.

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-raiting-vanilka-009.jpg

  Tabák Vanilka

  V tomto prvním čísle jsme se Vám pokusili přiblížit hodnocení tabáků s chutí vanilky. Každý s tabáků má svoji specifickou chuť a jako u vína platí , že u každého člověka může být jiná.

  [rubrika Tabáky]
 • tabaky-cigaretovy-jelibosnupecek-002.jpg

  Je libo šňupeček?

  Když Kolumbus před pěti sty lety objevil Ameriku, tak zjistil, že obyvatelé nejen tabák kouří, ale i jej šňupou.

  [rubrika Tabáky]