Přijďte si přiťuknout do Valtic

Jste milovníkem moravského vína a již se Vám stýská po nedávno proběhnuvších koštech vína? Přijďte o víkendu 7-9.května do areálu Valtického zámku na nejstarší přehlídku vína v České republice. Na své si přijdou i rodiny s dětmi na bohatém stánkovém jarmarku

Společnost Valtické vinné trhy zve všechny milovníky dobrého vína do Valtic  na 43. ročník Valtických vinných trhů. Výstavní dny budou otevřeny pro vinařskou veřejnost v zámeckém areálu v pátek, 7. května od 14.30 hodin a v sobotu od 10.00 hodin. Přijeďte ochutnat ucelené odrůdové kolekce více než 40 pěstovaných odrůd, prezentované 911 víny  od 151 vinařů. Protože se tato nejstarší, nejprestižnější a nejnavštěvovanější vinařská výstava nachází v zámecké Jízdárně a ve Španělské konírně valtického zámku, můžete vychutnávat moravská, slovenská rakouská a další vína za každého počasí v ideálních odborně připravených prostorách.

 

Bohatý je také doprovodný program – již při slavnostním zahájení v pátek dopoledne prezentovaném pro vystavovatele a hosty se uskuteční křest nové vinařské knihy od známé dvojice autorů a významných lékařů Prof. Milana Šamánka, DrSc a doc. Zuzany Urbanové, CSc s názvem „ Víno - na zdraví“. Odpoledne bude již tradiční „dražba archivních CHAMPIONU“ především pro movité sběratele vinařských rarit. V sobotu se znovu pokusí všichni návštěvníci VVT o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí s moravským vínem (loni si přiťuklo 532 veselých návštěvníků a bylo spotřebováno 48 láhví Gracie rose). Snahou pořadatelů je při pěkném počasí rozšířit výstavní prostory i do okolí zámecké Jízdárny a zlepšit celkový komfort odborné akce. Na zvýšenou návštěvnost města Valtic – hlavního města vína se připravuje i samotné město, kde bude uspořádán bohatý stánkový jarmark a otevřeno nově upravené náměstí.Vysoká jakost shromážděných vín a odborné zajištění vinařské soutěže, ale také tradičně lidové pojetí a především dobrá nálada pro všechny ctitele dobrého vína jsou lákavou pozvánkou, proč zajet o víkendu do Valtic. Přijeďte tedy i vy v pátek 7. května nebo v sobotu 8. května do zámeckého areálu ve Valticích!