Osobnosti

 • dylan

  Bob Dylan - The Times are A Changin

  Bob Dylan má za sebou padesátiletou hudební kariéru a za tu dobu napsal přes 500 písní a prodal přes 74 milionů kopií svých 45 alb. Označení "jeden z nejvlivnějších hudebních velikánů" je už neměnnou konstantou, jeho vliv ale již dávno překročil hranice hudby

  [rubrika Osobnosti]
 • dean

  James Dean - Rebel bez příčiny

  "Herectví je pro mě nejlogičtější způsob, jak se zbavit neurózy. Hraju si na herce, abych vyjádřil přízraky a dramata, v jejichž zajetí žiju," říkal Dean

  [rubrika Osobnosti]
 • dunhill

  Dunhill - historie jedné značky

  Když se vysloví značka Dunhill, tak se mnohým vybaví synonyma jako exkluzivní, prestižní, kvalitní. A může to být dýmka, doutník, zapalovač nebo pánské oblečení. Příběh značky Dunhill je příběhem prestiže a kvality. Pokud máte rádi kvalitní a dokonalé věci, pak vás dýmka či doutník značky Dunhill určitě potěší

  [rubrika Osobnosti]
 • Picasso

  Pablo Picasso - malíř vášně a síly života

  Španělský malíř a sochař Pablo Picasso se narodil jako Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso. 4.května 2010 se jeho obraz Nahá v sochařském ateliéru stal nejdražším vydraženým obrazem v historii.

  [rubrika Osobnosti]
 • valentino

  Rudolph Valentino - sexsymbol němého filmu

  Byl nejúspěšnějším hercem němé éry filmu a prvním mužským sexuálním symbolem v dějinách kinematografie. Rudolph Valentino, americký filmový herec italského původu, se narodil 6. května 1895.

  [rubrika Osobnosti]
 • margrethe

  Margrethe II.- nekonvenční intelektuálka na dánském trůnu

  Historicky druhá žena na dánském trůnu Margrethe II. stvrzuje královský majestát i svou nebývale vysokou postavou a výjimečnou inteligencí. Intelektuálka vzdělaná na několika zahraničních univerzitách mimo jiné překládá do dánštiny knihy, maluje obrazy a navrhuje oblečení - i sama sobě. Její slova mají často větší váhu než výroky politiků. A kdyby v jednatřiceti letech neusedla na trůn, nejspíše by se věnovala umění. Nedávno oslavila sedmdesátiny.

  [rubrika Osobnosti]
 • serge

  Serge Gainsbourg: Je t'aime

  Bouřlivý život bohémského rebela přibližuje nový francouzsko-anglický snímek Serge Gainsbourg: Je t'aime. Příběh kontroverzního umělce natočil jako svůj celovečerní debut režisér Joann Sfar. V českých kinech měl snímek premiéru 22. dubna.

  [rubrika Osobnosti]
 • Robaina

  Alejandro Robaina

  všem milovníkům dobrých doutníků přinášíme nepříjemnou zprávu o smrti jedné z největších osobností v historii výroby doutníků na Kubě.

  [rubrika Osobnosti]
 • corbusier

  Le Corbusier - vizionář se slabostí pro beton

  Švýcarsko-francouzský architekt Le Corbusier je hlavním představitelem dvou významných stylů 20. století, purismu a brutalismu. Jeho strohé železobetonové stavby i vizionářské představy sídlištních velkoměst mu kromě slávy přinesly i odsouzení. Muž, který tvrdil, že "dům je stroj na bydlení", měl také velmi živé kontakty s českou avantgardou.

  [rubrika Osobnosti]
 • mozart

  Mozartova výplatní páska

  Geniální skladatel Wolfgang Amadeus Mozart vydělával na svou dobu nadmíru slušně a měl velké příjmy. Zjistil to mezinárodní tým vědců pod vedením salcburského badatele Günthera Bauera.

  [rubrika Osobnosti]
Stránka 1 z 5
1 2 3 4 5 další »