Kultura

 • milonga

  Tango se v Buenos Aires tančí všude. I v parku

  Milonga je označení pro tančírnu, klub, bar nebo zkrátka místo, kde se tančí – kromě jiných tanců – hlavně argentinské tango. Jestli se jednou do Buenos Aires podíváte, návštěvu milongy byste si určitě neměli nechat ujít.

  [rubrika Kultura]
 • kajinek

  Petr Jákl má rád Kajínka!

  Petr Jákl je muž mnoha profesí - několikanásobný Mistr republiky v judo, kaskadér, herec, producent a nyní i režisér dlouho očekávaného filmu Kajínek…

  [rubrika Kultura]
 • slash

  Kytarový mág zahraje v Praze

  Slash, bývalý „ sólák“ skupiny Guns N´Roses (vystoupí s čtyřčlennou doprovodnou kapelou 8. 6 v pražské Tesla Areně) je pro svou kytarovou virtuozitu přirovnáván k legendám hry na tento nástroj Jimmy Pageovi a Jimi Hendrixovi

  [rubrika Kultura]
 • colombo

  Colombo si zapálí doutník v českém divadle

  Nejenom filmy, ale i televizní cykly poutají pozornost divadelních dramaturgů. Svědčí o tom projekt pražské divadelní společnosti On Stage!, která připravuje původní hru Williama Linka a Richarda Levinsona nazvanou Columbo - Vražda na recept

  [rubrika Kultura]
 • Picasso

  Pablo Picasso - malíř vášně a síly života

  Španělský malíř a sochař Pablo Picasso se narodil jako Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso. 4.května 2010 se jeho obraz Nahá v sochařském ateliéru stal nejdražším vydraženým obrazem v historii.

  [rubrika Kultura]
 • valentino

  Rudolph Valentino - sexsymbol němého filmu

  Byl nejúspěšnějším hercem němé éry filmu a prvním mužským sexuálním symbolem v dějinách kinematografie. Rudolph Valentino, americký filmový herec italského původu, se narodil 6. května 1895.

  [rubrika Kultura]
 • serge

  Serge Gainsbourg: Je t'aime

  Bouřlivý život bohémského rebela přibližuje nový francouzsko-anglický snímek Serge Gainsbourg: Je t'aime. Příběh kontroverzního umělce natočil jako svůj celovečerní debut režisér Joann Sfar. V českých kinech měl snímek premiéru 22. dubna.

  [rubrika Kultura]
 • corbusier

  Le Corbusier - vizionář se slabostí pro beton

  Švýcarsko-francouzský architekt Le Corbusier je hlavním představitelem dvou významných stylů 20. století, purismu a brutalismu. Jeho strohé železobetonové stavby i vizionářské představy sídlištních velkoměst mu kromě slávy přinesly i odsouzení. Muž, který tvrdil, že "dům je stroj na bydlení", měl také velmi živé kontakty s českou avantgardou.

  [rubrika Kultura]
 • jazzfest

  Jazzfest Brno 2010

  Hlavní koncert letošního osmého ročníku hudební přehlídky Jazz Fest Brno se uskuteční poprvé v Bobycentru. Vystoupí zde americká zpěvačka Karrin Allysonová, která si za nejnovější desku Imagina: Songs of Brasil vysloužila tři nominace na prestižní cenu Grammy. Festival se uskuteční od 20. do 30. dubna.

  [rubrika Kultura]
 • moon

  Měsíční sci-fi Moon vstupuje do kin

  Skvělý herecký výkon hlavního hrdiny a napínavý příběh upozorňující na nebezpečí klonování lidí zdobí britskou nízkorozpočtovou sci-fi Moon (Měsíc). Americký herec Sam Rockwell se v ní představuje v roli osamělého strážce těžebního zařízení na Měsíci, který se musí vyrovnat s nečekaným odhalením pravdy o svém životě.

  [rubrika Kultura]
Stránka 1 z 6
1 2 3 4 5 6 další »