Vína

 • cricova

  Křižovatky ve vinném sklepě

  Mnozí z vás už ve svém životě jistě navštívili nějaký ten vinný sklípek. Každé takové posezení u sklenky dobrého vína je svým způsobem výjimečným a neopakovatelným zážitkem. Skutečně unikátní sklepy s tímto mokem můžete navštívit v moldavské obci Cricova.

  [rubrika Vína]
 • roden

  Roden má vlastní víno

  Náš světově nejznámější herec Karel Roden se rozhodl jít ve stopách zahraničních celebrit, jako je Gerard Depardieu, či Pierre Richard, bude mít totiž své luxusní víno

  [rubrika Vína]
 • languedoc

  Languedoc - korunní princ mezi francouzskými červenými

  Languedoc-Roussillon je jeden z nejrozsáhlejších vinařských regionů Francie. V posledních letech se příchodem kvalitních a z jiných regionů vyhlášených výrobců výrazně zlepšila kvalita vyráběných vín. V regionu se produkují hlavně červená vína.

  [rubrika Vína]
 • valtice

  Přijďte si přiťuknout do Valtic

  Jste milovníkem moravského vína a již se Vám stýská po nedávno proběhnuvších koštech vína? Přijďte o víkendu 7-9.května do areálu Valtického zámku na nejstarší přehlídku vína v České republice. Na své si přijdou i rodiny s dětmi na bohatém stánkovém jarmarku

  [rubrika Vína]
 • rose

  Růžové víno na vlně popularity

  Růžové víno se těší stále větší oblibě Čechů, podle odhadu vinařů jeho loňská tuzemská produkce vzrostla zhruba o třetinu. Zájem o něj má ještě zvýšit kampaň, kterou podobně jako loni Vinařský fond ČR spustí první květnový den na Pražském hradě.

  [rubrika Vína]
 • bordeaux

  Bordeaux, chateaux a víno. To nejslavnější!

  Nejslavnější vinařská oblast světa, Bordeaux, se nachází na jihozápadě Francie a sousedí s břehy Atlantského oceánu. Bezmála 30 tisíc hospodářství a châteaux vyrobí v oblasti Bordeaux ročně okolo 5,5 milionů hektolitrů vína.

  [rubrika Vína]
 • loei

  Thajsko a víno - zvykejte si...

  Není tak dlouho, kdy milovníci vína nevěřícně kroutili hlavou nad informacemi, že v Chile či na Novém Zélandu také pěstují vinnou révu a z jejích hroznů vyrábějí víno. Dnes už málokdo nezná kvalitní a jedinečná vína z těchto vzdálených zemí. Ale Thajsko...?

  [rubrika Vína]
 • chablis

  Chablis - víno cisterciáckých mnichů s tisíciletou tradicí

  Daniel-Etienne Defaix se pořád drží hesla cisterciáckých mnichů, kteří na svazích u Chablis v severním Burgundsku ve středověku vysázeli vinnou révu: Víno je dobré, jenom když dobře stárne. Defaixova rodina vyrábí víno Chablis už po staletí a Defaix lituje nynějšího trendu pít bílá vína mladá a o nízkých teplotách, které maskují jeho alkohol a kyselost. "Jenom postupem času dostanete harmonickou a vyváženou chuť,"

  [rubrika Vína]
 • winery

  Víno šité na míru

  Máte rádi víno, ale neradi ho kupujete? Obracíte v ruce láhve, čtete etikety, ale ve výsledku si pak nejste jisti, jestli vám nakonec bude chutnat? Tak právě tohle se vám nestane v jedné monstrózní vinici nedaleko francouzského Bordeaux. Díky jednoduchému testu vám tady najdou víno doslova na míru.

  [rubrika Vína]
 • porto_1.jpg

  Portské víno - čím starší. tím lepší. Jako muži...

  S vínem se to prý má jako s muži. Čím starší, tím lepší. To nám alespoň tvrdil jeden mladičký Portugalec, průvodce v jedné z 58 vinařských společností přístavu Porto. No, nevím, jak je to s těmi muži, ale každopádně starší, zpravidla hnědočervené nasládlé portské víno s 20 procenty alkoholu zvané tawny si svou chutí s těmi mladšími, označovanými jako ruby, opravdu nezadá.

  [rubrika Vína]
Stránka 1 z 5
1 2 3 4 5 další »