Roden má vlastní víno

Náš světově nejznámější herec Karel Roden se rozhodl jít ve stopách zahraničních celebrit, jako je Gerard Depardieu, či Pierre Richard, bude mít totiž své luxusní víno

Na rozdíl od výše jmenovaných sice nemá vlastní vinici - pěstování révy nechal plně v rukou svého přítele Tomáše Vicana, majitele Adámkova vinařství a producenta úspěšných kasovních trháků Bobule a 2Bobule - nicméně, jak nám řekl na křtu, který se konal v brněnské Vinné galerii, bude mít i jakési právo veta: Dohodli jsme se, že pokud nebude úrodný rok a víno by nemělo kvalitu, jakou chci, raději ho ten rok nevyrobíme, stejně jako to dělají ti nejlepší francouzští vinaři. Nechci hazardovat se svým jménem a stejně tak nemám zájem, aby se z něj stala masová záležitost, podle představ by roční produkce měla být asi pět tisíc kusů. A rozhodně „mě“ neseženete někde v supermarketu, ale jen ve značkových restauracích a dobrých vinotékách.

 


Během křtu se konala i neméně ostře sledovaná vernisáž obrazů jeho partnerky Jany Krausové, jako host akci navštívil i populární komik Bolek Polívka. Ten, jak se nám přiznal, svému hereckému kolegovi tak trochu závidí: Karel je z Českých Budějovic, což je pivní město, kde o vínu nic neví, a bude mít svý vlastní, zatímco já, Valach z Moravy, který byl jím a taky slivovicí odkojený, odstrouhám. Jenže jméno Roden má břink, zní to skoro aristokraticky, ale kdo by si koupil značku vína Polívka?

 


  Tomáš Vican, duchovní otec celého projektu se nám pak přiznal, že o něčem podobném už dlouho snil. Ještě, že Karlův bratr Marian před lety přijal nabídku role v Bobulích, jinak bychom se zřejmě neseznámili a nebyl bych   hostem obou bratrů na zámku ve Skrýšově (je i na etiketě láhve pozn.autora) kde se všechno „upeklo“.

 


Jan Janula