Recepty

 • sushi1.jpg

  Sushi, prostředek pro dlouhověkost

  Japonsko, souostroví obklopené moři, je zemí velkých jedlíků ryb, a tak téměř žádný z plodů moře není Japonci považován za nejedlý. V japonské kuchyni existuje mnoho rozmanitých postupů přípravy čerstvých mořských plodů.

  [rubrika Recepty]
 • lobster.jpg

  Den švédských raků

  Skandinávská kuchyně nepatří sice k těm kulinářsky vyhlášeným, ale rozhodně to neznamená, že by byla špatná. Není snad jen – hlavně vzhledem k drsným přírodním podmínkám - tak pestrobarevná či rozmanitá jako třeba ta z jihu Evropy. U nás je téměř neznámá, jediné, co si je většina našinců schopna vybavit, jsou švédské stoly. Takže pro ně, ale nejen pro ně, jsme připravili krátký přehled, včetně několik zajímavostí a receptů…

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-bar-coctail-00.jpg

  BEST COCKTAIL MENU 2006

  Událost BEST COCKTAIL MENU 2006 je soutěž, která je pořádaná Prvními českými barovými novinami THE BAR TIMES

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-kava-kava3.jpg

  Uvařte si správnou kávu

  Víte vlastně jak správně uvařit dobrou kávu?

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-kava-kava2.jpg

  Kávu si osladit…

  Kdo by neznal onen dávný populární hit. Kdo by nevěděl, co je káva. Téměř každý z nás denně usedá ke kouřícímu a vonícímu šálku kávy. Někdo pro chuť, jiný pro její povzbuzující účinky, třetí jen proto, že to nějak automaticky patří k životu.

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-madeira-01.jpg

  MADEIRA

  Necelých tisíc kilometrů jihozápadně od Lisabonu a více než 500 kilometrů západně od břehů Maroka se zvedá z hladiny Atlantského oceánu ostrov, který se poprvé objevil v janovské mapě roku 1351.

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-manhattan-01.jpg

  Manhattan Exklusive – nejdražší cocktail na světě

  Pražský Bugsy’s bar usiluje o zapsání do Guinnessovy knihy rekordů, poněvadž se mu podařilo prodat již několik porcí nejdražšího drinku na světě.

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-chvalaprohibice-06.jpg

  Chvála prohibice

  Míchané nápoje se i u nás stávají stále módnější záležitostí. Časy, kdy je konzumovala téměř výhradně „společenská smetánka" jsou dávno ty tam - dnes si na nich naopak pochutnává především mladší a střední generace.

  [rubrika Recepty]
 • gastronomie-recepty-koktejly-001.jpg

  Koktejly ve znamení trojlístku

  Ve srovnání se skotskou nebo bourbonem se irská whiskey používá jako báze pro míšené nápoje výrazně mé často. Pravděpodobně to způsobila i šťastná shoda dvou historických okolností.

  [rubrika Recepty]