La Degustation Boheme Bourgeoise opět jedničkou

Prvenství v žebříčku nejlepších českých restaurací obhájila podle gastronomického průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant pražská restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise. Stejně jako loni se na tom shodli nezávislí hodnotitelé i experti.

Podle ankety, kterou dnes zveřejnil magazín Lidových novin Esprit Menu, se na druhé místo dostala Terasa U Zlaté studně a třetí je Allegro v hotelu Four Seasons.


Výsledky hodnocení byly zveřejněny na základě hodnocení více než 600 restaurací. Známkováno však bylo pouze 371 podniků, zatímco 245 restaurací neobdrželo požadovaný minimální počet hlasů. Průzkumu se zúčastnilo 805 hodnotitelů, kteří projedli přes deset milionů korun. Své hlasy mohli zasílat prostřednictvím internetové stránky www.grandrestaurant.cz.


Restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise v Haštalské ulici, kterou vede šéfkuchař Oldřich Sahajdák, byla oceněna nevyšší známkou, pokud jde o jídlo i obsluhu. Nabízí pokrmy inspirované českou kulinářskou tradicí a hosté tam mohou sledovat práci kuchařů z bezprostřední blízkosti. Jako nejlepší ji vyhodnotilo také 45 gastronomických expertů, kteří posuzovali úroveň 57 restaurací.


V top desítce se letos neobjevila La Finestra in Cucina, která byla loni druhá, ani restaurace Divinis, která patří známému televiznímu šéfkuchaři Zdeňku Pohlreichovi. Čtvrtá nejlepší je brněnská Koishi fish & sushi, pátá je Le Terroir, která se zaměřuje na francouzskou a mezinárodní kuchyni. Nově se v žebříčku objevila restaurace V Polích z Malých Číčovic u Prahy, která je šestá, nebo Monastery v malostranském hotelu The Augustine, jež má osmou pozici. Sedmá příčka patří restauraci Radisson Blu v hotelu Alcron, devátá restauraci V Zátiší a desítku nejlepších uzavírá Piano Nobile Chateau Mcely.


Druhé místo si v hodnocení odborníků obhájilo Allegro s italskou a středozemní kuchyní a třetí je restaurace Le Terroir. V tomto žebříčku jsou mezi předními deseti také La Finestra in Cucina, Radisson Blu z Alcronu, Sasazu, Divinis, Aromi, The Augustine Monastery či Essensia z hotelu Mandarin Oriental. U expertů propadla Pohlreichova restaurace Café Imperial, dejvický podnik Da Emanuel, který vede další televizní kuchař Emanuel Ridi nebo Terasa u Zlaté studně, která je přitom v žebříčku nezávislých hodnotitelů druhá.