Destiláty

 • bacardi

  Bacardi slaví 150 let od svého založení

  Je tomu již 150 let od doby, kdy Don Facundo Bacardi Massó kupuje v Santiagu de Cuba malý lihovar s plechovou střechou, pod kterou žijí kolonie kaloňů a příběh rodu BACARDI začíná

  [rubrika Destiláty]
 • mckinlay

  Vědci rozmrazují stoletou skotskou whisky. Chtějí zjistit původní recepturu

  Skotská whisky, kterou v únoru novozélandští polárníci vysekali z antarktického ledu, v němž byla zamrzlá více než sto let, je pod odborným dohledem postupně rozmrazována. Po otevření lahví si ale podle agentury AP výzkumníci nejspíš nebudou moci dát skleničku.

  [rubrika Destiláty]
 • koktejl

  Koktejl na víkend - drinky z whisky

  Míchané nápoje, v nichž je hlavní ingrediencí whisky nebo bourbon nejsou v současnosti tak rozšířené jako koktejly založené na vodce nebo rumu, ale mají významnou tradici, zejména na Britských ostrovech (skotská a irská whisky) a v USA (bourbon a žitná whisky)

  [rubrika Destiláty]
 • jameson01.jpg

  Palírna Jameson

  V Irsku, stejně jako ve Spojeném království, je pití whisky vyloženě kultovní záležitostí. Jinak ale existuje mezi modlami jménem Scotch Whisky a Irish Whiskey několik zásadních rozdílů. Možná si vybavíte větu šéfa CI 5 a velkého odborníka na sladovou skotskou - majora George Cowleyho, který tvrdil, že všechny whisky tohoto druhu jsou výborné, ale žádná z nich není nejlepší.

  [rubrika Destiláty]
 • canadian_club_1.jpg

  Canadian Club 12 y.o. Classic

  milovníkům i laikům představujeme skvělou single malt whisky Canadian Club Classic.

  [rubrika Destiláty]
 • absinth1.jpg

  Absint

  Na svých obrazech ho zvěčnili Edgar Degas, Eduard Manet a především Henri Toulouse-Lautrec. Na mysli mám absint - nápoj opředený kouzlem zašlých časů, s bouřlivou pověstí a rituály, které jsou s jeho pitím spojovány. V mnoha zemích Evropy je jeho výroba zakázána, v jiných zažívá obrození. V minulosti byl nápojem bohémů, dnes se těší oblibě mezi společenskou smetánkou.

  [rubrika Destiláty]
 • havana_club_logo.jpg

  Kubánský rum

  Kubánský rum je proslulý na celém světě. Národní a nejvíce populární značka kubánského rumu je Havana club.

  [rubrika Destiláty]
 • highlandparklogo.JPG

  Highland Park - "skotská" z Orknejí

  Na našem trhu nyní máme o jednu výbornou skotskou whisky více. Představujeme Vám novinku - jednosladovou whisky Highland Park, která je výjimečná nejen regionem původu, ale i výrobní technologií, kvalitou a chutí. Není třeba dodávat, že si ji nejlépe vychutnáte společně s dobrým doutníkem.

  [rubrika Destiláty]
 • tequila7.jpg

  Tequila - nápoj Bohů

  Jsou nápoje, které patří mezi stálice, jako například koňak, ale i takové, co se náhle stanou módním hitem a pak je konzumuje takřka každý. Některé ovšem jen dokud jejich popularita nepomine, protože chutě i časy se mění. K lihovinám, které jsou v současné době nejvíc „in“, patří zcela jistě tequila a protože jsme se i v rubrice cestování zaměřili na Mexiko je přirozené, že právě jí budeme věnovat pozornost…

  [rubrika Destiláty]
 • cerna_perla_1.jpg

  Klenot mezi koňaky byl dražen v Praze

  Poslední neprodaná láhev koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pear byla vydražena v Praze za 360.000,- Kč.

  [rubrika Destiláty]
Stránka 1 z 2
1 2 další »