Gastronomie

 • noma

  Žebříčku nejlepších restaurantů světa vévodí kodaňská Noma

  Restaurant Noma v dánské metropoli Kodani se po roce znovu ocitl v čele žebříčku nejlepších restaurací na světě. V seznamu 50 nejlepších světových restaurantů, který každoročně vydává britský časopis Restaurant Magazine, dánský podnik na první místo v hlasování vybralo víc než 800 kuchařů, restauratérů a novinářů.

  [rubrika Gastronomie]
 • allegro

  Pražské Allegro obhájilo jednu michelinskou hvězdičku

  Restaurace Allegro v hotelu Four Seasons již potřetí obhájila michelinskou hvězdičku v gastronomickém průvodci Michelin. Další čtyři restaurace opět získaly ocenění Bib Gourmand, které znamená, že nabízejí "dobré jídlo za přijatelné ceny"

  [rubrika Gastronomie]
 • cricova

  Křižovatky ve vinném sklepě

  Mnozí z vás už ve svém životě jistě navštívili nějaký ten vinný sklípek. Každé takové posezení u sklenky dobrého vína je svým způsobem výjimečným a neopakovatelným zážitkem. Skutečně unikátní sklepy s tímto mokem můžete navštívit v moldavské obci Cricova.

  [rubrika Gastronomie]
 • bourge

  La Degustation Boheme Bourgeoise opět jedničkou

  Prvenství v žebříčku nejlepších českých restaurací obhájila podle gastronomického průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant pražská restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise. Stejně jako loni se na tom shodli nezávislí hodnotitelé i experti.

  [rubrika Gastronomie]
 • roden

  Roden má vlastní víno

  Náš světově nejznámější herec Karel Roden se rozhodl jít ve stopách zahraničních celebrit, jako je Gerard Depardieu, či Pierre Richard, bude mít totiž své luxusní víno

  [rubrika Gastronomie]
 • languedoc

  Languedoc - korunní princ mezi francouzskými červenými

  Languedoc-Roussillon je jeden z nejrozsáhlejších vinařských regionů Francie. V posledních letech se příchodem kvalitních a z jiných regionů vyhlášených výrobců výrazně zlepšila kvalita vyráběných vín. V regionu se produkují hlavně červená vína.

  [rubrika Gastronomie]
 • mec

  Hamburgery bratří McDonaldů dobyly svět díky Čechovi

  Dva zlaté oblouky, které tvoří logo restaurací McDonald's, je možné nalézt na všech kontinentech. Typické hamburgery, hranolky nebo mléčné koktejly si mohli koupit dokonce američtí vojáci v Afghánistánu nebo Iráku. U zrodu firmy, která má dnes přes 31.000 poboček po celém světě, přitom stáli bratři z Kalifornie a jejich stánek s hotdogy. Po třech letech si pak Richard a Maurice McDonaldovi pořídili svou první restauraci, psal se 15. květen 1940.

  [rubrika Gastronomie]
 • valtice

  Přijďte si přiťuknout do Valtic

  Jste milovníkem moravského vína a již se Vám stýská po nedávno proběhnuvších koštech vína? Přijďte o víkendu 7-9.května do areálu Valtického zámku na nejstarší přehlídku vína v České republice. Na své si přijdou i rodiny s dětmi na bohatém stánkovém jarmarku

  [rubrika Gastronomie]
 • rose

  Růžové víno na vlně popularity

  Růžové víno se těší stále větší oblibě Čechů, podle odhadu vinařů jeho loňská tuzemská produkce vzrostla zhruba o třetinu. Zájem o něj má ještě zvýšit kampaň, kterou podobně jako loni Vinařský fond ČR spustí první květnový den na Pražském hradě.

  [rubrika Gastronomie]
 • koktejl

  Koktejl na víkend - drinky z whisky

  Míchané nápoje, v nichž je hlavní ingrediencí whisky nebo bourbon nejsou v současnosti tak rozšířené jako koktejly založené na vodce nebo rumu, ale mají významnou tradici, zejména na Britských ostrovech (skotská a irská whisky) a v USA (bourbon a žitná whisky)

  [rubrika Gastronomie]
Stránka 1 z 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další »