Historie dýmek

 • dunhill

  Dunhill - historie jedné značky

  Když se vysloví značka Dunhill, tak se mnohým vybaví synonyma jako exkluzivní, prestižní, kvalitní. A může to být dýmka, doutník, zapalovač nebo pánské oblečení. Příběh značky Dunhill je příběhem prestiže a kvality. Pokud máte rádi kvalitní a dokonalé věci, pak vás dýmka či doutník značky Dunhill určitě potěší

  [rubrika Historie dýmek]
 • vodárnaturecko1

  Vodní dýmky v Turecku

  Nápadná jablečná vůně, modrá oblaka dýmu, bafající lidé sedící v kruhu - to je obrázek, který bývá k vidění i v našich čajovnách. Určitě ho ale spatříte na cestách po Orientu. Kouření vodní dýmky je už po staletí oblíbeným rituálem. Bohužel ani kouření vodní dýmky není příliš zdravé a ti, kdo si namlouvají, že voda kouř pročistí, jsou na omylu. Voda jej maximálně ochladí, ale jinak je kouř z vodní dýmky stejně škodlivý jako ten z cigaret. Zavedu vás na jedno místo v Istanbulu, kde si škodlivost této zábavy zatím nepřipouštějí a bafání z nargilé, jak se v Turecku vodní dýmce říká, je pro většinu zábava.

  [rubrika Historie dýmek]
 • muzeum_dymek5.jpg

  Muzeum dýmek

  O tom, že dýmky nejsou jen „nástroji rozkoše“, ale i uměleckými předměty není sporu.

  [rubrika Historie dýmek]
 • vodni_dymka2.jpg

  Vodní pokouřeníčko

  Vodní dýmky byly pro nás dost dlouho exotickým předmětem, vídaným jen na fotografiích z Arabských zemí. Až poté, co zájezdy do Egypta či Tunisu zlevnily tak, že se tam jezdí jako na chatu, se s nimi roztrhl pytel, navíc jejich kouření nabízí v rámci „doplňkového sortimentu“ i různé čajovny, kavárny a podobné podniky…

  [rubrika Historie dýmek]
 • faj.jpg

  Dýmkaři, sběratelé a jiní „podivíni“

  Dýmky se nejen kouří, jejich nevšedním tvarům propadlo i mnoho nekuřáků, pro které se staly jakýmsi fetišem (či předmětem sběratelského zájmu) takto „postižení“ jedinci mají dokonce své časopisy - nejvíc jich vychází v Itálii, Anglii, Německu a Spojených státech, kde ostatně v malebném městečku Chattanooga, sídlí i Mezinárodní organizace sběratelů dýmek.

  [rubrika Historie dýmek]
 • kalabaska1.jpg

  Krása kalabašek

  Dýmky tohoto exoticky znějícího jména patří k těm vůbec nejlepším i nejkvalitnějším vůbec. Navíc mají ještě jednu přednost - jsou velmi krásné….

  [rubrika Historie dýmek]
 • dymky-historie-jak-vybrat-00.jpg

  Jak si vybrat dobrou dýmku

  Výběr správné dýmky je vždy vysoce individuální záležitostí. Ale i při výběru dýmky je třeba hlídat několik důležitých věcí. Nejen začínající dýmkař by si měl dýmku vybírat podle tvaru, kvality a technického provedení. A nemusí to být vždy ta nejdražší.

  [rubrika Historie dýmek]
 • dymky-historie-co-by-mel-vedet-00.jpg

  Co by měl vědět kuřák dýmky

  Mezi kuřáky dýmek převažuje myšlenka, že za prohořelou dýmku může dřevo – briar. Dřevo nové dýmky je velmi suché, nízká absorpce v ní způsobuje horký kouř a dýmka je náchylná k prohořívání.

  [rubrika Historie dýmek]
 • dymky-historie-holandskedymky-00.jpg

  Značky dýmek - Díl 5. – Holandské dýmky

  Jihozápadně od Dánska – kde jsme minule skončili naše putování za dýmkami – se rozkládá Holandsko nebo chcete-li Nizozemí. Nelze nezačít dnešní putování v Goudě, městečku severovýchodně od Rotterdamu.

  [rubrika Historie dýmek]
 • dymky-historie-danskedymky-05.jpg

  Značky dýmek - díl 4. - dánské dýmky

  Další oblastí, kam se vydáme na našem putování za dýmkami, je sever Evropy – Dánsko. O dánských dýmkách lze říci, že jsou vyvážené, rafinovaně odvážných tvarů severského designu, avšak mnohdy nás překvapí zajímavý freehand.

  [rubrika Historie dýmek]
Stránka 1 z 2
1 2 další »