Společnost Habanos s.a. v roce 2007 uvede na trh novou řadu značky Cohiba oděnou do krycího listu kubánských doutníků maduro

Krycí list kubánských doutníků maduro používaný u této nové řady Cohiba zrál pět let Značky vybrané do limitované edice pro rok 2007 jsou následující: Trinidad, Romeo y Julietta a Hoyo de Monterrey.

Představení nových produktů pro rok 2007 se bude konat v průběhu 9. ročníku festivalu Habanos Festival.

Havana, 29. června 2006.  Společnost Habanos s.a. oznámila, že v příštím roce uvede na trh u značky Cohiba novou řadu krycích listů kubánských doutníků maduro. Toto oznámení bylo učiněno na výročním obchodním setkání společnosti a jejích výhradních distributorů, které se konalo ve dnech 26. – 28. června v Havaně. Po řadách Classic a Siglo 1492 to znamená vytvoření již třetí řady u její vlajkové značky Cohiba. Společnost Habanos s.a. pracovala na tomto projektu stejně jako na Cohiba Behike déle než pět let.

habanos.jpg
Jak uvedla společnost Habanos s.a., krycí list kubánských doutníků maduro se získává prostřednictvím přírodního kvašení a minimálně dvouletého zrání. Na rozdíl od krycích listů maduro jiného původu, kde jsou ke zvýraznění odstínu barvy listů využívány umělé procesy, je proces získávání krycích listů kubánských doutník maduro 100% přírodní.

Zástupci společnosti Habanos s.a. rovněž zdůraznili, že „pro zachování mezinárodního věhlasu výše uvedené značky   krycí list kubánských doutníků maduro použitý při výrobě zraje pět let”. Proto, jak uvedly oficiální zdroje, krycí list kubánských doutníků maduro dodá díky tomuto zrání výrobku na jedinečnosti.”

Limitované edice

Společnost Habanos bude v rámci limitované edice pro rok 2007 prodávat tři nové produkty. Vybranými značkami jsou Romeo y Julietta, Hoyo de Monterrey a Trinidad, které navážou na tradiční  dvouleté zrání nejen krycího listu (jako dnes), ale i tabákové náplně a vázacích listů. Tento proces zrání bude součástí všech limitovaných edicí, které budou od tohoto okamžiku uváděny na trh.

Nové produkty pro rok 2007 budou představeny u příležitosti 9. ročníku festivalu Habanos Festival, který se bude konat příští únor v Havaně na Kubě.