Historie doutníků

 • laguito

  Kde se balí Cohiba?

  El Laguito - to je jméno, které vyvolává vášeň a zažehá jiskru v oku každého milovníka doutníků. El Laguito je tou nejexkluzivnější adresou pro každý smotek kubánského tabáku, El Laguito je svatyní a domovem proslulé značky Cohiba. Budeme-li hledat v mapě, náš prst doputuje do havanské čtvrti Miramar, která je jednou z nejhezčích částí tohoto starého města. Díky tomu je ovšem čtvrť vyhrazena převážně konzulátům, vládním úřadům či sídlům nadnárodních společností.

 • events7.jpg

  Doutníkové boxy 1870 - 1890

  CCM Vám přináší další zajímavý pohled do historie - galerie doutníkových boxů z let 1870 - 1890

 • columbus.jpg

  Cuba, Cohiba, Columbus

  Jaký původ má pojmenování Cohiba? Proč „tabák“ není vlastně „tabák“? Jak kouřili doutníky domorodci. Zde se dočtete několik zajímavostí z tabákové historie, které vám pomohou najít na tyto otázky odpověď.

 • baličiweb

  Tajemství doutníků II.

  V minulém díle jsme našim čtenářům přiblížili výrobu doutníků, v tomto se už budeme věnovat jejich vzhledu a vlastnostem.

 • doutnik3.jpg

  Tajemství doutníků I.

  Kolem výroby doutníků se vytvořilo mnoho pověstí, možná i proto, že většina zemí, které je produkují, jsou z hodně vzdálené Karibské oblasti. Tím navíc evokují v mysli Evropanů představy pirátských nájezdů, ukrytých pokladů a mýtických událostí…

 • lisovani.jpg

  Doutník je fenomén

  Popularita doutníků u nás rok od roku stoupá, stejně tak i počet konzumentů. Staly se totiž nejen dobrým kuřivem, ale i symbolem úspěchu a životního stylu určitého segmentu lidí, v rámci jakéhosi vítězného rituálu si ho zapalují dokonce i ti, co jinak vůbec nekouří - například slavní sportovci …

 • dou1.jpg

  Kuba a Republika Dominikana, poznáte rozdíl?

  Je mnoho názorů o tom, jaké doutníky jsou lepší jestli kubánské či dominikánské, platí snad dokonce i to, že co kuřák to názor. Bezpochyby se však určitě všichni shodnou na tom, že Kuba má největší zvuk a nejdůslednější celosvětový marketing v podobě známosti značek. Opomeňme teď všechny poučky dovozců a prodejců doutníků a zaměřme se na kvalitu a rozdíly jednotlivých zemí.

 • predstavujeme-doutnikyvcr-cohiba-00.jpg

  Cohiba

  Mnoho lidí stále vzpomíná na datum založení značky Cohiba. Přestože se Habanos začaly vyrábět poměrně nedávno (v roce 1966) neznamená to, že se jedná o značku s menší tradicí.

 • doutniky-historie-habanos-fest-01-00.jpg

  Havana festival, aneb chvála doutníku (díl I.)

  Festival sice začíná až 27. února, vzhledem k tomu, že jsem tu na pozvání samotného Habanosu, na registraci přicházím již v neděli 26.

 • doutniky-historie-dominika3-ensarte1.jpg

  Tradice a kvalita dominikánského doutníku Díl 3. - Léčba a fermentace

  Připravené svazky listů odnášíme do stodoli, která se nachází přímo na plantáži a je postavena západním směrem tak, aby slunce ohřívalo jednu její stranu zrána a druhou pak až do pozdního odpoledne.

Stránka 1 z 2
1 2 další »