Archiv starších čísel

Ročník 2011/04

 • wedding

  The Royal Wedding Collection

  Romeo y Julieta speciální edice při příležitosti britské královské svatby

  [rubrika Doutníky]
 • zinoz

  Zino Platinum Z Class

  V krátké době si mohou všichni příznivci značky Zino vychutnat novinku na trhu - Zino Platinum Z Class Series

  [rubrika Doutníky]
 • sanjuan

  San Juan – skutečná perla Karibiku

  Turistické průvodce bývají plné různých klišé. Používají se tak často, že se z nich nedozvíte nic moc o povaze místa, kam jedete. Vezměte si třeba titul perla Karibiku. Nárok si na něj dělají Jamajka, Kuba, Dominikánská republika a dokonce i chudičké Haiti. Přitom abyste našli tu pravou „perlu”, nemusíte možná ani opustit území Spojených států

 • noma

  Žebříčku nejlepších restaurantů světa vévodí kodaňská Noma

  Restaurant Noma v dánské metropoli Kodani se po roce znovu ocitl v čele žebříčku nejlepších restaurací na světě. V seznamu 50 nejlepších světových restaurantů, který každoročně vydává britský časopis Restaurant Magazine, dánský podnik na první místo v hlasování vybralo víc než 800 kuchařů, restauratérů a novinářů.

  [rubrika Gastronomie]
 • gurkha

  Gurkha Cigars - co dokáže kapka koňaku

  Podle legendy si v dobách britské koloniální nadvlády v Indii vyráběli britští vojáci své vlastní doutníky z tabáku, pěstovaného rovněž v Indii. Tyto doutníky pojmenovali po obdivovaných statečných nepálských vojácích, tzv. Gurkhas (Gurkové). Po skončení britské nadvlády byly takto pojmenované doutníky nadále vyráběny v provincii Goa. Dá se tedy s nadsázkou říci, že značka Gurkha má více než 100 letou historii.

  [rubrika Doutníky]
 • top expensive

  Nejdražší doutník

  Taky si občas postěžujete, jak je ta Vaše "neřest" pořádně drahá? Nezoufejte si, mohlo by to určitě být i horší, schválně nahlédněte do našeho žebříčku nejdražších doutníků roku 2010.

  [rubrika Doutníky]
 • bandolero

  Bandolero cigars

  Kdo tvrdí, že dobrý doutník musí pocházet z Kuby, případně z Nicaragui či Dominikánské republiky? Vyzkoušeli jsme novinku na našem trhu z nepříliš "doutníkové" země - z Peru. A výsledek? Překvapivě dobré!

  [rubrika Novinky na trhu]
 • top25

  TOP 25 Cigars roku 2010

  Poohlédněme se zpět za rokem 2010 a představme si (či připomeňme) 25 nejlépe hodnocených doutníků podle ratingu renomovaného Cigar Aficionado magazínu. Ačkoliv se vítězem stala nejznámější kubánská značka, asi již nikoho nepřekvapí dominance značek nicaraguiských a dominikánských.

  [rubrika Doutníky]