Archiv starších čísel

Ročník 2011/02

 • cricova

  Křižovatky ve vinném sklepě

  Mnozí z vás už ve svém životě jistě navštívili nějaký ten vinný sklípek. Každé takové posezení u sklenky dobrého vína je svým způsobem výjimečným a neopakovatelným zážitkem. Skutečně unikátní sklepy s tímto mokem můžete navštívit v moldavské obci Cricova.

  [rubrika Gastronomie]
 • milonga

  Tango se v Buenos Aires tančí všude. I v parku

  Milonga je označení pro tančírnu, klub, bar nebo zkrátka místo, kde se tančí – kromě jiných tanců – hlavně argentinské tango. Jestli se jednou do Buenos Aires podíváte, návštěvu milongy byste si určitě neměli nechat ujít.

  [rubrika Společnost]
 • festival

  Hlavní hvězdou XIII. Festival Habano je Montecristo

  Za účasti 1200 pozvaných ze 70 zemí začal v pondělí v Havaně tradiční festival kubánských doutníků, jehož hvězdou má být nový výrobek prestižní značky Montecristo - Gran Reserva. Tento doutník, už předem označovaný za výjimečný, bude oficiálně představen v pátek na závěr celé akce.

  [rubrika Doutníky]
 • dražba

  Dražba humidorů na XIII. Habano festivalu

  Právě dnes začíná 13. ročník Habano Festivalu, milovníky doutníků zřejmě nejočekávanější přehlídky novinek z produkce Habanos S.A. Letošní ročník bude uveden dražbou humidorů. A ne ledajakých. Posuďte sami, představujeme Vám sedm dražebních položek těch nejvyhledávanějších značek, vskutku skvostů mezi humidory. Nicméně tomu odpovídají i jejich vyvolávací ceny…

  [rubrika Doutníky]
 • dean

  James Dean - Rebel bez příčiny

  "Herectví je pro mě nejlogičtější způsob, jak se zbavit neurózy. Hraju si na herce, abych vyjádřil přízraky a dramata, v jejichž zajetí žiju," říkal Dean

  [rubrika Společnost]
 • julieta

  Julieta - Po čem ženy touží...?

  Již před rokem jsme v našem magazínu psali o novém doutníku, zvlášť určeném dámám – Romeo y Julieta „Julieta“. Jak se tento doutník menšího formátu, který byl představen na XII. Habanos festivalu v loňském roce etabloval na trhu?

  [rubrika Doutníky]
 • 125auto

  125 let automobilu - jak oheň nahradil svaly

  Roku 1886 si Karl Benz patentoval první osobní automobil. Svět změnila jeho manželka, když krátce na to vynalezla rodinný výlet autem. Ale co se dělo předtím?