Archiv starších čísel

Ročník 2010/03

 • hodinky

  Hodiny, hodinky a hodináři

  Znát přesný čas je výsadou i prokletím dnešní doby. Hodinky se staly nezbytnou součástí moderního života a také prestižním módním doplňkem. Správné hodinky o člověku prozrazují více než cokoli jiného - o jeho stylu, vkusu, postojích, jsou výrazem jeho osobnosti. Navíc jsou hodinky vynikajícím obchodním artiklem. Ročně se jich ve světě prodá více než miliarda.

  [rubrika Hodinky]
 • nejhotely

  Nej hotely světa

  Začínáte přemýšlet kam v létě na dovolenou a rádi byste ji okořenili něčím extra? Co takhle si vybrat z naší nabídky hotelů, z nichž každý se pyšní nějakým tím "nej"? Nutno upozornit, že zadarmo to nebude...

 • alfa

  Alfa Romeo - vášeň pro hada

  Vypráví se, že Henry Ford smekl klobouk, když poprvé uviděl Alfu Romeo a že Enzo Ferrari toho dne, kdy se mu podařilo pokořit auta z rodiny hada plakal jako dítě. Podnik, který uměl projít stoletím historie a který se nezapomenutelně zapsal do světa automobilismu.

 • zakupy

  Opomíjená habsburská rezidence

  Státní zámek Zákupy je jednou z nejcennějších památek v Libereckém kraji, přesto nepatří k nejnavštěvovanějším. Ročně jím projde kolem 20.000 lidí. Zámek je přitom v České republice ojedinělou ukázkou císařské habsburské rezidence.

  [rubrika Společnost]
 • bonjour2010

  Bonjour Brno 2010: festival v duchu Rennes

  Festival francouzské kultury Bonjour Brno se nese v duchu výročí. Vloni se projekt dožil svých patnáctin. A slavit se bude i letos. Tentokrát pětačtyřicet let spolupráce Brna s městem Rennes.

  [rubrika Společnost]
 • woods

  Woods je nervózní z návratu ke golfu a lituje života ve lži

  Nejlepší světový golfista Tiger Woods přiznal, že je ze svého blížícího se návratu na Masters v Augustě nervózní. V prvních rozhovorech od vypuknutí skandálu s mimomanželskými aférami čtyřiatřicetiletý Američan uznal, že žil ve lži a morálně klesl hlouběji, než si kdy dokázal představit.

  [rubrika Golf]
 • zenvo

  Dánský supersport Zenvo ST1 má 1100 koní!

  Dánové dali dohromady hodně ostrý sporťák. Zenvo ST1 směle konkuruje Veyronu, prohrává jen "na omezovač".

  [rubrika Automobily]
 • Steve

  Steve McQueen - filmový dobrodruh posedlý silnými motory

  Upřený pohled, vodově modré oči, ostře řezané rysy. Steve McQueen, idol 60. let, nejčastěji hrával drsné chlapíky, mlčenlivé a odhodlané. V Hollywoodu je dodnes pokládán za ikonu popkultury. Od problémového dětství v nápravné škole z něj vyrostl jeden z nejpopulárnějších herců své doby. O svém herectví pochyboval, přesto se zařadil mezi legendy světové kinematografie. 25.března by mu bylo 80 let.

  [rubrika Osobnosti]
 • Litva

  Vrch miliónů křížů

  Jsou místa, která jsou z pohledu turisty takzvaně o jedné památce či jednom výhledu, a přesto se nedají minout. Sem patří i Šiauliai, čtvrté největší město Litvy. Leží shodně tři hodiny jízdy od Kaunasu, Vilniusu, Klajpedy či Rigy. Z těchto měst se sem ročně sjíždí desítky tisíc návštěvníků.

 • kenya

  Keňa se stává golfovou velmocí

  Se svými třiceti devíti golfovými hřišti šlape Keňa na paty golfové jedničce, Jihoafrické republice. Nejenže počet hřišť je úctyhodný, ale o jejich kvalitě, která se tady snoubí s půvabem okolní krajiny, svědčí fakt, že na dvanácti z nich se hrají mistrovské golfové turnaje. Přestože počátky golfu v Keni sahají hluboko do minulosti a jezdí si sem zahrát stále více golfových nadšenců, pro mnohé je stále ještě golfovou neznámou.

Stránka 1 z 3
1 2 3 další »