Archiv starších čísel

Ročník 2010/02

 • himalaya

  Highway to Heaven

  Takzvaná Himalaya Higway, honosící se titulem nejvyšší automobilem sjízdné silnice světa, spojuje město Leh v oblasti Ladakhu, jež přiléhá k Tibetu (a je také často nazývána Malým Tibetem) s městem Manali, ležícím na druhé, jižní straně páteřního himálajského hřebene ve státě Himachal Pradesh. Cesta je dlouhá 479 km a vede přes několik vysokých sedel v nadmořských výškách nad 5.000 m. n. m. Nejvyšším je Tanglang La s 5.325 metry.

 • zeneva

  Autosalon Ženeva 2010

  Každoročně nejočekávanější autosalon již pomalu začíná ťukat na dveře všech milovníků automobilů. Účast tentokrát, navzdory nepříliš dobré situaci automobilového průmyslu, přislíbila většina největších světových automobilek.

 • valentyn

  Svátek zamilovaných gurmánů

  Na valentýnské pivo si mohou zajít lidé, kteří chtějí oslavit svátek zamilovaných v Praze. Jemně nasládlé pivo růžové barvy s medovou vůní je novinkou, která obohatí gastronomická lákadla v těchto dnech.

  [rubrika Společnost]
 • sacher

  Legenda jménem Sacher

  Založení věhlasného vídeňského hotelu se váže k datu 1876. Od té doby se setkáváme s názvem Sacher ve spojitosti s osobitým luxusním ubytovacím zařízením ve Vídni. Ne však pouze tam. Pod názvem Sacher se prezentuje i další hotel v Salzburku, známý též coby "Österreichischer Hof", a navíc od roku 1999 i Café Sacher v hlavním městě Tyrolska Innsbrucku.

  [rubrika Hotely]
 • gemy

  Moravská galerie se podělí o krásu antických gem

  Vůbec poprvé odhalí Moravská galerie v Brně veřejnosti nevšední krásu antických šperků. Gemy a kameje, zpracované náročnou a dnes téměř zapomenutou technikou glyptiky (kamenořezby), sloužily jako pečetidla, šperky nebo ochranné talismany.

  [rubrika Kultura]