Archiv starších čísel

Ročník 2010/01

 • polo

  Sport králů

  Koňské pólo patří k aristokracii jako k dostihům v Ascotu klobouky. U nás málo rozšířený sport se ale v mnoha zemích, především Commonwealthu, těší velké oblibě. Je tradičním dostavením společenské smetánky, dámy této příležitosti využívají k prezentaci nových garderob, pánové zase k udržování společenských či obchodních kontaktů.

  [rubrika Společnost]
 • carlsson

  Carlsson C25 concept

  Šestilitrové bi-turbo o dvanácti válcích má produkovat 753 Nm a masivních 1.320 Nm. Tady končí legrace! Zatím to je jenom koncept, ale už v březnu se má na autosalónu v Ženevě blýsknout Carlsson se svým vlastním supersportem postaveným zcela ve vlastní režii. C25 bude vážně něco extra.

 • ples v opeře

  Ples ve Státní opeře klepe na dveře

  Letošní ples ve Státní opeře Praha, který se koná 6. února, nabídne exkluzivní hosty, hudbu i charitu. Hlavní hvězdou večera bude francouzská herečka Michele Mercierová známá z filmů o Angelice. O hudbu se postarají zejména Prague Philharmonic Orchestra, Orchestr Plesu v Opeře a Big Band Gustava Broma. Výtěžek připravené soutěže podpoří Český červený kříž. Novinářům to dnes sdělil ředitel Plesu v Opeře Friedemann Riehle.

  [rubrika Kultura]
 • audiA5

  Audi A5 - král německého designu

  Oznámení Rady pro design, že „Cenu za design Spolkové republiky Německo 2010“ udělí vozu Audi A5 Coupé, vyvolalo velkou radost u „otce“ tohoto modelu. Walter de Silva, od roku 2007 šéfdesignér koncernu Volkswagen a předtím vedoucí designu Audi, k tomu říká: „Audi A5 Coupé je nejkrásnějším vozem, který jsem kdy navrhl, a je na nejlepší cestě stát se designérskou ikonou. Proto mám z tohoto ocenění velkou radost, protože je to také potvrzení mé práce.“

 • varadero

  V kubánském Varaderu se střetává blankytné moře s bílým pískem

  Ve Varaderu dominují dvě ostře ohraničené barvy. Nekonečná plocha blankytně modrého moře a dlouhý široký pás bílého písku. A pak ještě obloha. Ta někdy svou modří nahrává moři, jindy – pokrytá obláčky – přidává obrazu bělobu. Kubánské Varadero je stálicí mezi přímořskými letovisky. Na žebříčku těch nejlepších se na viditelných místech pravidelně objevuje už několik desetiletí.

 • pustevny

  Ledové sochy po roce opět na Pustevnách

  Jeden z nejznámějších lyžařských areálů na Moravě, beskydské Pustevny, po roce opět zdobí sněhové a ledové sochy. Dnes tam totiž skončil dvanáctý ročník sympozia Sněhové království, při kterém stejný počet týmů výtvarníků vytvářel z připravených sněhových válců a ledových bloků svá díla. Na Pustevny letos přijeli sochaři z České republiky, Slovenska, Polska a Bulharska.

 • plastiky

  S PET láhvemi přes oceán

  Zajímavý způsob recyklace plastových lahví se uplatnil v projektu Plastiki expedition, v jehož rámci realizuje David de Rotschild 10.000 mil dlouhou plavbu napříč Pacifikem.

  [rubrika Lodě]
 • pubquiz.jpg

  Pub quiz - jak si procvičit mysl nad pivem

  Nepřipraveného návštěvníka může taková situace vylekat. Vstoupí do britského pubu a najednou se za ním ozve hromový hlas, který se ptá: Jaké je hlavní město Ázerbájdžánu? Mohl by se ale také ptát: Jaký společenský fenomén odlišuje britské pijáky od kontinentálních? Odpověď? Pub quiz, neboli hospodský kvíz.

 • sushi1.jpg

  Sushi, prostředek pro dlouhověkost

  Japonsko, souostroví obklopené moři, je zemí velkých jedlíků ryb, a tak téměř žádný z plodů moře není Japonci považován za nejedlý. V japonské kuchyni existuje mnoho rozmanitých postupů přípravy čerstvých mořských plodů.

  [rubrika Gastronomie]
 • algiz1.jpg

  Galerie Marka Vašuta

  Stále stoupající ceny obrazů na našich i zahraničních aukcích svědčí o tom, že svět výtvarného umění současná krize takřka nezasáhla, spíš naopak. Mohovití sběratelé právě teď nakupují, protože spoléhají na další růst a začínají experimentovat i s autory, u nichž je předpoklad, že ceny jejich děl půjdou nahoru.

  [rubrika Společnost]