Archiv starších čísel

Ročník 2009/11

 • arnold_1.jpg

  Arnie, rodák ze Štýrska

  Arnold Schwarzenegger - miláček národa! Samozřejmě rakouského. Hrdi jsou naši jižní sousedé na svého Arniho právem. Vždyť kolika lidem se podaří tak skvěle zazářit - přijít z malinké země a závratně rychle stoupat do nebeských výšin kariéry. Arnold Schwarzenegger přišel z Rakouska do Ameriky - a dobyl svět!

  [rubrika Společnost]
 • porto_1.jpg

  Portské víno - čím starší. tím lepší. Jako muži...

  S vínem se to prý má jako s muži. Čím starší, tím lepší. To nám alespoň tvrdil jeden mladičký Portugalec, průvodce v jedné z 58 vinařských společností přístavu Porto. No, nevím, jak je to s těmi muži, ale každopádně starší, zpravidla hnědočervené nasládlé portské víno s 20 procenty alkoholu zvané tawny si svou chutí s těmi mladšími, označovanými jako ruby, opravdu nezadá.

  [rubrika Gastronomie]
 • ogilvy_2.jpg

  David Ogilvy - guru reklamní branže

  Ikona reklamního businessu, génius reklamy, guru reklamního světa, bezedná studnice moudrosti a mnoho, mnoho dalších přívlastků dostává jeden jediný člověk: v roce 1999 zesnuvší David Ogilvy. Muž, který dokázal změnit svět.

  [rubrika Společnost]
 • diamant1.jpg

  Brusírna diamantů v Tiberiasu

  Říká se, že k čištění diamantů jsou zapotřebí tři atributy: věda, zkušenost a tradice. Během procesu zpracování surového diamantu se ztrácí neuvěřitelných 40 až 60 procent jeho hmotnosti, kterou vyjadřujeme slovem karát. To pochází z hebrejského charuf, z názvu semen, kterými se diamanty vážily ve starověku.

  [rubrika Doplňky]