Archiv starších čísel

Ročník 2009/06

 • jameson01.jpg

  Palírna Jameson

  V Irsku, stejně jako ve Spojeném království, je pití whisky vyloženě kultovní záležitostí. Jinak ale existuje mezi modlami jménem Scotch Whisky a Irish Whiskey několik zásadních rozdílů. Možná si vybavíte větu šéfa CI 5 a velkého odborníka na sladovou skotskou - majora George Cowleyho, který tvrdil, že všechny whisky tohoto druhu jsou výborné, ale žádná z nich není nejlepší.

  [rubrika Gastronomie]
 • Guinness.jpg

  Irský Guinness

  Stejně jako u nás, ani v Irsku není v těchto dnech zrovna slunečno. Když se v minulém týdnu zdálo, že se vyplní optimistické předpovědi a Irové se konečně dočkají parného léta, vypadá to úplně jinak. Prší, fouká vítr a je poměrně chladno. A tak není divu, že se všichni, kteří se právě nacházejí na "zeleném ostrově", uchylují do tepla hospůdek a kaváren k irské kávě nebo k pintě guinnesse.

  [rubrika Gastronomie]
 • mase1.jpg

  "Obyčejné" Maserati Quattroporte Sport GTS

  Italský výrobce luxusních sporťáků by zřejmě nebyl to co je, kdyby jeho jméno před sedmdesáti lety neproslavilo hned dvojité vítězství v závodě Indianapolis 500. Na oslavu tohoto triumfu si Maserati přichystalo verzi sedanu Quattroporte nazvanou Sport GT S.