Archiv starších čísel

Ročník 2009/02

 • Laa1.jpg

  Therme Laa: pohodové lázně

  Češi jsou tu jako doma. Therme Laa totiž leží pouhé tři hodiny cesty autem z Prahy. Kdybychom dnes tvořili lidové pranostiky, tak by ta pro začátek roku mohla vypadat třeba takto: „Leden, za wellnessem jedem.

 • simon.jpg

  Simon a Gurfunkel opět spolu

  New York - Garfunkel. Internetovým stránkám BBC News to svěřil pět dní poté, co se překvapivě objevil na koncertu Paula Simona v New Yorku. Společně si tu zazpívali tři písně.

  [rubrika Společnost]
 • brusel4.jpg

  Bruselský sen

  československou účast na světové výstavě Expo 58 v Bruselu mapuje retrospektívní výstava, jíž máte možnost shlédnout do 1. března v brněnské Moravské galerii

  [rubrika Společnost]
 • varadero1.jpg

  Varadero

  To, co dělá Kubu zajímavou pro řadu návštěvníků, je nekonkrétní, ale o to dráždivější koktejl namíchaný komunistickou diktaturou, karibskou pohodou, kubánským průmyslem produkujícím rum a doutníky a konečně tím sladkým slůvkem, které nepřipouští žádné diskuse: maňana. Zítra.

 • food.jpg

  Jan Všetečka - čtrnáctý nejlepší kuchař světa

  Tento týden bude nesmazatelně zapsán do českých kulinářských dějin. Poprvé ve více než dvacetileté historii proslulé gastronomické soutěže Bocuse d´Or předvedl v rámci soutěže své kulinářské umění český reprezentant.

  [rubrika Gastronomie]