Archiv starších čísel

Ročník 2009/01

 • zino2.jpg

  Zino Davidoff

  Pokud dnes řeknete Zino Davidoff, vybaví se většině lidí exkluzivní výrobky, ať už jde o kosmetiku, módní doplňky, vodku, či koňak. Ale Zino Davidoff se nejvíce proslavil v tabákovém průmyslu a získal dokonce přezdívku doutníkový král. Se svými doutníky prodával také novou image - filozofii požitku ze života.

  [rubrika Společnost]
 • pipes1.jpg

  Dýmka, fajfka, čibuk nebo lulka...?

  Dýmka, fajfka nebo lulka...? Podívejme se, co se skrývá za zákulisím slov spojených s kouřením tabáku.

  [rubrika Dýmky]
 • 4_2.jpg

  O zařazení do Salonu vín usiluje rekordní počet vinařů

  Přihlášené vzorky bude hodnotit dvacítka degustátorů se zkouškami podle evropských norem. Každý z nich ohodnotí pomocí stobodové stupnice každý den kolem 55 vzorků. Další letošní novinkou je zařazení paralelní laické komise, ve které usednou zájemci z řad veřejnosti, kteří budou moci své hodnocení porovnat s výsledky odborné komise.

  [rubrika Gastronomie]
 • 1x.jpg

  Peklo s princeznou

  do kin se 29. ledna dostává nová česká pohádka režiséra Miloše Šmídmajera Peklo s princeznou. Už jeho herecké obsazení je lákavé, prostor zde dostává Jiří Mádl s Terezou Voříškovou v hlavních rolích, Petr Nárožný, Filip Blažek, Václav Postránecký, Zlata Adamovská, Roman Vojtek, Boris Hybner a jako host v roli čerta také slavný český režisér Miloš Forman

  [rubrika Společnost]
 • 10077245.jpg

  Vincent van Gogh

  Při vyslovení jména Vincent van Gogh si vybavíme jih Francie se sluncem zalitými lány obilí. Přesně tam, ve svém sídle v Arles, plánoval Mistr vybudovat velký ateliér. Jeho vedením chtěl pověřit Paula Gauguina. Všichni víme, jak plánovaná spolupráce obou umělců dopadla.

  [rubrika Společnost]