Archiv starších čísel

Ročník 2008/11

 • GRCA_GrandCanyonHDR.jpg

  V době krize Američané znovu objevují krásy USA

  V současnosti, kdy obyvatelům Spojených států na cestování nezbývá v důsledku nynější finanční krize moc peněz, na oblibě získávají destinace v USA a různé nízkonákladové nabídky. Někteří Američané cestovat přestali úplně, napsala agentura Reuters.

 • sinatra618.jpg

  V Las Vegas bude otevřena restaurace zasvěcená Sinatrovi

  Fanoušci Franka Sinatry si už brzy budou moci zajít do jemu zasvěcené italské restaurace na hlavní třídě v Las Vegas. Interiér nového podniku by měly zdobit i hudební a filmové trofeje legendárního amerického zpěváka a herce.

  [rubrika Gastronomie]
 • beaujolais1.jpg

  Beaujolais klepe na dveře - spíše marketing než kvalita

  Úderem dnešní půlnoci přivítají milovníci vína nové beaujolais. Letošní ročník je jemný až hedvábný s ovocnou chutí. Novinářům, kteří nové beaujolais mohli v Praze ochutnat už dnes dopoledne, to řekl Guillame de Castelnau ze společnosti Inter Beaujolais.

  [rubrika Gastronomie]
 • patek.jpg

  Finanční krize? Rekordní dražba hodinek

  Světová finanční krize se nijak nepodepsala na aukcích luxusních hodinek, které se o víkendu konaly v Ženevě.

 • pivnice1.jpg

  Proslulé pražské pivnice - ale které vlastně?

  Kam jít v Praze na pivo? Každý, kdo na pivo chodí, má na tuto otázku svou vlastní odpověď. Pryč jsou časy, kdy stačilo říct: U Tygra, U Dvou koček, U Kocoura, U Sojků a shodli se všichni milovníci piva, do jednoho. A blažený úsměv rozzářil jejich tváře.

  [rubrika Gastronomie]
 • svatomartinske1.JPG

  Svatomartinské je za dveřmi

  Svátek svatého Martina bývá s napětím očekáván nejen kvůli pranostice s bílým koněm. 11. listopadu se totiž otevírají první láhve vína pocházejícího z podzimní sklizně. A pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník.

  [rubrika Gastronomie]
 • inkove1.jpg

  Zlato Inků se vystavuje v Praze

  Na ojedinělé výstavě Prokletí zlata – 1000 let zlata Inků, která byla otevřena 1. listopadu v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, se můžete seznámit s pozadím krvavých sporů mezi Inky a Španělskými conquistadory a obdivovat zlatý poklad, který je dědictvím tisícileté historie incké říše.

  [rubrika Společnost]