Archiv starších čísel

Ročník 2008/04

 • highlandparklogo.JPG

  Highland Park - "skotská" z Orknejí

  Na našem trhu nyní máme o jednu výbornou skotskou whisky více. Představujeme Vám novinku - jednosladovou whisky Highland Park, která je výjimečná nejen regionem původu, ale i výrobní technologií, kvalitou a chutí. Není třeba dodávat, že si ji nejlépe vychutnáte společně s dobrým doutníkem.

  [rubrika Gastronomie]
 • bobule.jpg

  Bobule aneb nevinně o víně

  V kinech právě běžící snímek Bobule se může pochlubit nebývale bohatým hereckým obsazením. Co si nejen o vínu a své roli v tomto povedeném filmu myslí hlavní protagonisté se můžete dočíst právě zde.

  [rubrika Společnost]
 • humidorH_Upmann2008a.jpg
  [rubrika Doutníky]
 • HumidorHmonterrey2008a.jpg

  Hoyo de Monterey humidor 2008

  Na tomto místě bychom Vás v několika pokračování rádi seznámili s humidory, které pro rok 2008 předala do aukce společnost Habanos SA. Jedná se o skutečná umělecká díla a počítá se s tím, že nový majitel za tento luxus bude nucen vynaložit nemalé prostředky.

  [rubrika Doutníky]
 • autotec.jpg

  Autotec 2008 - Automobiloví profesionálové se opět sejdou v Brně

  Na brněnském výstavišti se v červnu jž podvanácté sejdou největší hráči na trhu automobilového průmyslu.

 • turek_3.jpg

  Turecké holičství - mužská záležitost

  Kde si tak ještě dnes popovídat o ryze chlapských záležitostech, když emancipace postupuje mílovými kroky kupředu? Vždyť ženy dnes "fušují" i do takových tradičních sportů, jakým je třeba rugby. U piva, když se u vedlejšího stolu sešla na potlach skupina kamarádek? Kdepak. Míst, která jsou tradičním mužským hájemstvím, je čím dál méně. Já jsem ale zašla na místo, které si v Turecku zachovává ještě svou původní tvář - tradiční holičství. Muži sem přicházejí debatovat o fotbale, povídat si o volbách, svěřit se s tím, jak se jim urodily meruňky.

 • pulque_1.jpg

  Indiánský nápoj pulque

  Mexiko, staronová turistická destinace, je známé tím, že se tam dobře jí. A také pije - a to nejen lahodné šťávy z čerstvého ovoce. Mám z Mexika, i co se jídla a pití týká, originální zážitky.

  [rubrika Gastronomie]