Archiv starších čísel

Ročník 2008/03

 • golf_x.jpg

  Pozvánka na golf

  Dovolujeme si Vás informovat o golfovém turnaji Raotary klubu Plzeň. Staňte se partnerem a podpořte dobrou věc...

 • 803_cafe_Lloyd.jpg

  Zmizelý svět brněnských kaváren

  Kavárna je specifickým a velmi výrazným typem hostinského zařízení, jehož podstata je vystižena již samotným označením: od počátku středoevropské existence kaváren se v nich podává především káva všech druhů, ale také čaj, čokoláda, kakao, limonády, sodová voda a minerálky a různé jiné nápoje, včetně alkoholických.

  [rubrika Společnost]
 • normandie_3.jpg

  Výlet do Normandie

  Z Paříže je to k pobřeží Atlantiku nejblíž do Normandie, do míst plných malých přístavů, odkud za zvuku lidových písní odjížděli námořníci na moře, aby zajistili rodině obživu. V Normandi najdete typické zelené louky, kravičky a malá městečka, kam míří snobové snad z celé Evropy.

 • magico_1.jpg

  Magický dotek

  Všem milovníkům doutníkového kouře přinášíme další z krátkých nahlédnutí do tabákového "zákulisí". Tentokrát se podíváme na plantáž a přiblížíme proces pěstování rostlinek, které nám přináší ve své konečné podobě požitek z kvalitního doutníku.

  [rubrika Doutníky]
 • golf_na_severu_4.jpg

  Golf na severu

  Češi mají o Švédsku - tedy ti, kteří tam nebyli - zkreslené představy, třeba si myslí, že je tam stále zima. Přitom, pokud srovnáme průměrné teploty v Praze a Stockholmu, je mezi nimi v lednu rozdíl 2,5 stupně a v srpnu jen 1,5 stupně Celsia.

 • zamek_1.jpg

  Bavorský zámek Neuschwanstein

  Případů, kdy posedlost určitou představou vehnala panovníka do záhuby, bychom v dějinách našli celou řadu. Jeden takový je neoddělitelně spojen s německým zámkem Neuschwanstein, který právě aspiruje na titul ne-li nejkrásnějšího, tedy aspoň nejznámějšího zámku v Bavorsku. Nejen na svou dobu velkolepá stavba se stala pýchou i prokletím bavorského krále Ludvíka II.

 • ringo3.JPG

  Renesační Čech

  František Ringo Čech tak trochu - i svoji postavou - připomíná renesanční všestranné umělce, je bubeník, zpěvák, herec, scénárista, spisovatel, malíř. Ale byl také poslancem, radním a málem i senátorem…

  [rubrika Společnost]