Archiv starších čísel

Ročník 2005/07

 • cestopis-drinknasahare-01.jpg

  Drink na Sahaře

  „Na to mne v životě nedostanete,“ suše konstatovala manželka v hotelu na pobřeží Tuniska při první zmínce o možnosti projet se na velbloudech po saharském písku. Přikývl jsem. Proč bychom to dělali?

 • cestopis-zemeposvatnehobyka-03.jpg

  Země posvátného Býka

  Kréta patří k mýtickým místům naší planety. Narodil se zde nejvyšší řecký bůh Zeus, odtud vzlétl k nebesům Daidalos se svým synem Ikarem poté, co vystavěl neproniknutelný labyrint pro obávaného Mínótaura, obludu s tělem člověka a hlavou býka.

 • cestopis-parniknakopci-01.jpg

  Parník na kopci?

  „Viděl jsem myš v troubě, letadlo couvat, psa hrát karty, ale tohle…“ říkával jeden můj kamarád vždycky, když ho uvedlo něco nového v úžas. A nový poznatek obvykle vkládal na konec svého úsloví.

 • spolecnost-osobnosti-cameltrophy-03.jpg

  Camel Trophy - nezapomenutelný zážitek

  Dát si schůzku s tak zaneprázdněným člověkem, jakým je moderátor Václav Žmolík, není vůbec nic jednoduchého. Ale nakonec, jak sami vidíte, podařilo se. Povídáme v centru Prahy nad krásnými fotografiemi z Camel Trophy.

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-osobnosti-sobotka-03.jpg

  Se senátorem na horách

  Nádherné odpoledne. Nad Jizerskými horami se sluníčko pomalu sklánělo k západu. Odpočíval jsem po dobytí vrcholu Jizery, když mi do oka padl nezvyklý podvečerní návštěvník šplhající sem v doprovodu členů Horské služby

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-kultura-bienale-02-1.jpg

  Mezinárodní bienále současného umění

  Mezinárodní bienále současného umění, které pořádá Národní galerie v Praze – Sbírka moderního a současného umění, zhlédlo od 14. do 26. června bezmála 4000 návštěvníků.

  [rubrika Společnost]
 • gastronomie-destilaty-whisky-05.jpg

  O živé vodě

  Čili „vodě života“, jak zní přesný překlad původního slova „uisge“, předchůdce dnešního anglického pojmu „whisky“

  [rubrika Gastronomie]
 • gastronomie-vino-sampicko-05.jpg

  Královské šampaňské

  Žádná oslava – nejen ta silvestrovská - se neobejde bez přípitku a žádný jiný nápoj se k tomuto účelu nehodí tak dokonale, jako francouzské šampaňské, které se stalo legendou mezi nápoji a stále si zachovává svou výjimečnost.

  [rubrika Gastronomie]
 • zajmy-lode-jachty2-jachty2.jpg

  Vzhůru na plachetnici!

  Klidná sezona na vodě je podmíněna důkladnou jarní přípravou. Loď je třeba po zimě prohlédnout, vyčistit a opravit i ty nejmenší nedostatky. Spoléhat, že něco dodělám „až na vodě“ se nevyplácí.

 • zajmy-automobily-ferarrifxx-fsdokumentyandrej.poliakmy-documentsplus2-orig.jpg

  Pokušení Ferrari FXX za desítky miliónů korun

  Maranelská automobilka Ferrari se rozhodla dát příležitost několika vyvoleným, kteří mají dostatečně tučné konto, stát se součástí jedinečného projektu Ferrari FXX a zažít pocit testovacího jezdce.

Stránka 1 z 2
1 2 další »