Archiv starších čísel

Ročník 2005/06

 • tabaky-raiting-latakia-t00.jpg

  RATING LATAKIA

  Tentokrát jsme si dovolili Vám přiblížit jeden ze silných tabáků,které rozhodně nelze doporučit začátečníkům. Je to zboží spíše pro kuřáky s delší zkušeností s kouřením,velkými zastánci této kategorie je například i pan Dušan Klein.

  [rubrika Tabáky]
 • doplnky-janaberg-05.jpg

  Jana Bergová

  Čekám napjatě na schůzku s přední českou návrhářkou Janou Bergovou. Před týdnem jsem viděl její módní přehlídku v hotelu Jalta. Modely a celková atmosféra mně tak vytrhly z každodenní všednosti, že nešlo jinak, než paní Janu Bergovou požádat o rozhovor.

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-ceskaslechta-dohalsky-02.jpg

  O rodu Dohalských z Dohalic.

  V minulém článku jsem začal psát o české šlechtě. A měl bych pokračovat dál. Přemýšlím jakým rodem. Jaký klíč zvolit?

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-osobnosti-bunde-02.jpg

  Dýmkařská legenda z Bünde

  V minulém článku jsem zavzpomínal na italského dýmkaře a sběratele Alberta Paronelliho; pokusil jsem se ho představit našim čtenářům. Dnes bych chtěl představit bývalého dalšího dýmkového nestora – pro změnu z Německa.

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-osobnosti-paronelli-07.jpg

  Říkali mu Vulkán

  Tak, jako se nezapomíná na lidi, kteří svému vědnímu oboru, umění, sportu a nevím čemu všemu dalšímu, přinesou pokrok, neměli bychom ani my zapomínat na Osobnosti v naší branži. Rád bych zavzpomínal na velikány, kteří jsou navždy spojeni s modrým dýmem.

  [rubrika Společnost]
 • spolecnost-kultura-bienale-01.jpg

  Co dělat v létě v Praze?

  Hodláte se přijet podívat na Matičku stověžatou a chcete nějaký jiný tip než Hradčany, Staroměstské náměstí či Národní museum? Zkuste něco, co hned tak neuvidíte. Bude se tady od 14. června do 11. září konat 2. Mezinárodní bienále současného umění 2005.

  [rubrika Společnost]
 • gastronomie-destilaty-ouzo-01.jpg

  Ouzo

  Kdo by neznal anglického spisovatele Kingsley Amise a jeho nejznámější román Šťastný Jim. Patřím mezi generaci, pro níž Amis byl synonymem buřiče (v anglickém slova smyslu) a zaškatulkovaným „rozhněvaným mladým mužem“.

  [rubrika Gastronomie]
 • gastronomie-vino-rioja-04.jpg

  O Španělsku zpívám (a popíjím)

  Španělská vína jsou v mnoha směrech výjimečná. Jejich obliba mezi zákazníky (a obecně i kvalita) sice rok od roku stoupá, ale stále je místní produkce nižší (až o 20 milionů litrů ročně!) než například v sousední Francii.

  [rubrika Gastronomie]
 • gastronomie-vino-drahevino-03.jpg

  Ušlechtilé investice

  O tom, že alkohol může být nejen dobrým nápojem, ale v některých případech i velmi výhodnou investicí, se u nás zatím moc neví. Na západě je však mnoho lidí, kteří nemají uloženo své jmění v bance, ale ve vinném sklepě.

  [rubrika Gastronomie]
 • gastronomie-recepty-chvalaprohibice-06.jpg

  Chvála prohibice

  Míchané nápoje se i u nás stávají stále módnější záležitostí. Časy, kdy je konzumovala téměř výhradně „společenská smetánka" jsou dávno ty tam - dnes si na nich naopak pochutnává především mladší a střední generace.

  [rubrika Gastronomie]
Stránka 1 z 3
1 2 3 další »